Systemy alarmowe – Wrocław i inne miasta Dolnego śląska

System alarmowy to zbiór urządzeń, służących do zabezpieczenia wyznaczonego obszaru przed włamaniem, pożarem oraz innymi niepożądanymi zdarzeniami. Sprawny, prawidłowo funkcjonujący system gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Niezbędny do tego okazuje się zarówno wybór właściwych rozwiązań, jak i stworzenie niezawodnej instalacji. Pomocne w osiągnięciu takiego efektu będą specjalistyczne urządzenia, a także renomowany ekspert od instalacji systemów. We Wrocławiu i okolicach mogą Państwo skorzystać z usług firmy Getmon.

 

Alarmy na miarę potrzeb

Posiadamy szeroki asortyment systemów alarmowych dostosowanych do potrzeb i oczekiwań Klienta. Systemy alarmowe pozwalają zwiększyć ochronę monitorowanych obiektów – zarówno domowych, oraz firmowych. Zmniejszają ryzyko zagrożenia, gwarantują poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Systemy alarmowe doskonale sprawdzą się w miejscach, gdzie znaczenie ma ochrona przed pożarem, włamaniem, czy aktami wandalizmu. Pozwalają na szybkie wykrycie zagrożenia.

Montaż, Modernizacja

Konserwacja

Serwis gwarancyjny

Co wchodzi w skład systemów alarmowych?

Kluczowy element takiej instalacji to centrala alarmowa, łącząca się ze wszystkimi pozostałymi urządzeniami, umożliwiająca ich konfigurację oraz sterowanie całym systemem. Centrala może także zapewniać zasilanie pozostałym elementom w przypadku czasowej awarii prądu. Dawniej centrale występowały wyłącznie w wersji analogowej, obecnie spotyka się także cyfrowe, oferujące jeszcze większe możliwości. Do sieci alarmowej należą ponadto różnego rodzaju czujniki, które w najprostszy sposób dzieli się na wykrywacze ruchu, dźwięku oraz dymu. Kolejny istotny element to sygnalizatory, powiadamiające o zagrożeniu za pomocą dźwięku lub światła. Systemy alarmowe zwykle dają możliwość dowolnej modyfikacji, poprzez poszerzanie ich o nowe elementy.

 

Komu i gdzie potrzebny system alarmowy?

Konieczność montażu systemów alarmowych dotyczy przede wszystkim sklepów i lokalów usługowych, budynków użyteczności publicznej, ośrodków kultury czy różnego rodzaju zakładów oraz przedsiębiorstw. W takich miejscach dobre zabezpieczenie antywłamaniowe to podstawa. Systemy alarmowe umożliwiają wyłącznie wybranych czujek podczas godzin otwarcia sklepów i innych placówek, a po zamknięciu łatwo przełączyć je na tryb pełnego czuwania, co oznacza, że każdy ruch wywoła alarm. Coraz częściej na montaż sieci alarmowych decydują się także właściciele domów jednorodzinnych lub mieszkań. Jest to związane z coraz niższymi cenami takich instalacji, dzięki czemu systemy alarmowe stają się atrakcyjną alternatywną lub dopełnieniem takich zabezpieczeń, jak drzwi antywłamaniowe czy osłony okien. W przypadku wielorodzinnych bloków mieszkalnych bardzo pożądane są czujniki dymu, ponieważ do pożaru może dojść z powodu nieostrożności sąsiadów. W doborze odpowiednich elementów systemu warto zasięgnąć rady u specjalistów.

Fachowy montaż systemów alarmowych

Najprostsze sieci alarmowe zamontuje się samodzielnie, ale jeśli zależy Państwu na zapewnieniu jak największej skuteczności, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i potwierdzonym uprawnieniom jesteśmy w stanie stworzyć instalację odpowiednią do zabezpieczenia danego obszaru, bez względu na jego powierzchnię. W zakres naszych usług wchodzi także profesjonalny montaż systemów alarmowych oraz czynności na już zainstalowanych sieciach, w tym konserwacja, serwis, modernizacja, a także poszerzenie o dodatkowe czujniki i sygnalizatory. W nowoczesnych systemach wszystkie dane z rejestratorów mogą być przekazywane na nieograniczoną odległość za pomocą internetu. Doskonały sposób na zapewnienie jeszcze lepszej ochrony to powiększenie systemu alarmowego o urządzenia monitorujące, czyli zestaw kamer CCTV. Połączenie tych układów zagwarantuje całkowite bezpieczeństwo.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty, a jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania na tematy związane z działalnością firmy, jesteśmy do dyspozycji pod podanym numerem telefonu. Zachęcamy również do korzystania z formularza kontaktowego.