Klimatyzacja kanałowa - Wrocław

GETMON od lat instaluje systemy klimatyzacji kanałowej do biur, mieszkań i wszelkich pomieszczeń, w których ważna jest odpowiednia temperatura powietrza. Mamy wiele różnych systemów do wyboru – instalujemy klimatyzację kanałową, kasetonową czy split. Dodatkowo, oferujemy bezpłatną konsultację, abyś mógł być pewien, że podejmiesz właściwą decyzję.

Potrzebujesz klimatyzacji kanałowej? Zadzwoń do nas!

 

Jak działa klimatyzacja kanałowa?

Kanały wentylacyjne są podstawowym elementem każdego systemu klimatyzacji i odgrywają kluczową rolę w rozprowadzaniu chłodnego powietrza w całym domu lub biurze. Kanały to system połączonych rur, które transportują czynnik chłodniczy z jednostki klimatyzacyjnej do różnych pomieszczeń w budynku. Aby przewody działały prawidłowo, muszą być odpowiednio zwymiarowane i zainstalowane. W przeciwnym razie urządzenie klimatyzacyjne nie będzie w stanie dostarczyć wystarczającej mocy chłodniczej do pomieszczeń, a w przestrzeni będzie panował dyskomfort. Ponadto źle dobrane kanały mogą powodować wysokie rachunki za energię, ponieważ urządzenie klimatyzacyjne będzie musiało pracować ciężej, aby schłodzić pomieszczenie. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że przewody w systemie klimatyzacji są prawidłowo zainstalowane i konserwowane.

Czym jest klimatyzacja kanałowa?

Klimatyzacja kanałowa stanowi złożony system rur połączonych ze sobą, które są rozprowadzone po powierzchni całego schładzanego budynku. Elementy instalacji klimatyzacyjnej przechodzą zarówno przez ściany, jak i przez strop z zależności od rodzaju projektu. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na zastosowanie kanałów prostokątnych lub okrągłych, dzięki czemu łatwo zainstalować klimatyzację praktycznie w dowolnym budynku.

Aby poprawnie zamontować klimatyzację kanałową, najpierw należy wykonać odpowiednie przepusty. Dlatego też, o takich rozwiązaniach powinno się myśleć jeszcze na etapie projektowania budynku, co pozwoli zaoszczędzić na późniejszych pracach remontowych. Jest to istotne przede wszystkim w budynkach piętrowych. Montaż klimatyzacji kanałowej w gotowym budynku jest naturalnie możliwy, ale wymaga większego nakładu czasu oraz kosztów. Należy pamiętać, że urządzenie sterujące (które odpowiada za chłodzenie) musi zostać umieszczone w osobnym pomieszczeniu. Jest to wymóg charakterystyczny dla klimatyzacji kanałowej.

 

Sprawdź również:

Klimatyzacja Wrocław

Klimatyzacja do firmy

Klimatyzacja do biura

Klimatyzacja Split

Klimatyzacja Multi Split

Klimatyzacja przypodłogowo podsufitowa