Klimatyzacja kasetonowa

W przeważającej większości klimatyzatory kasetonowe są urządzeniami typu split – oznacza to, że ich konstrukcja zakłada istnienie dwóch jednostek: zewnętrznej (skraplającej) oraz wewnętrznej (w formie parownika). Na rynku dostępne są także klimatyzatory pozwalające na przepływ powietrza prosto do pomieszczenia, które sąsiaduje z pomieszczeniem klimatyzowanym.

Klimatyzacja kasetonowa zarówno chłodzi, jak i ogrzewa powietrze w pomieszczeniach. Po wyposażeniu urządzeń w specjalne filtry, są one w stanie także oczyszczać powietrze we wnętrzach. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle wydajne, a przy tym energooszczędne. Można je bez problemu wyposażyć w nawiew jedno-, dwu-, a także czterokierunkowy. Warto zauważyć, że ostatni rodzaj umożliwia najbardziej równomierne rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu.

Charakterystyczną cechą klimatyzacji kasetonowej jest metoda jej montażu. Jednostka znajdująca się wewnątrz pomieszczenia instalowana jest w suficie podwieszanym, a jej forma oraz wymiary należy dostosować do rozstawu stelaża używanego w tego typu zabudowach.