Klimatyzacja kasetonowa - Wrocław

W GETMON instalujemy klimatyzatory kasetonowe, które skutecznie i równomiernie dostarczają chłodne powietrze do Twojego domu lub biura. Nasi wysoko wykwalifikowani technicy wspólnie z Tobą wybiorą idealną jednostkę dla Twojej przestrzeni. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy pewni, że możemy zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Jeśli więc szukasz niezawodnej firmy, która zainstaluje Twój klimatyzator – jesteśmy idealnym wyborem.

Potrzebujesz klimatyzacji kasetonowej? Zadzwoń do nas!

 

Klimatyzacja kasetonowa – co to jest?

Jednym z najpopularniejszych typów klimatyzatorów jest klimatyzator kasetonowy. Jak sama nazwa wskazuje, ten typ klimatyzatora jest przeznaczony do montażu w kasecie lub wnęce w suficie. Klimatyzatory kasetonowe to dobry wybór z wielu powodów. Po pierwsze, są bardzo dyskretne, ponieważ po zainstalowaniu urządzenia widoczna jest tylko kratka. Po drugie, są bardzo skuteczne w chłodzeniu pomieszczeń, ponieważ urządzenie można umieścić bezpośrednio nad obszarem, który wymaga chłodzenia. Wreszcie, są one stosunkowo łatwe w instalacji i konserwacji. Jeśli szukasz klimatyzatora, który nie zajmie dużo miejsca i będzie skutecznie chłodził pomieszczenie, klimatyzator kasetonowy jest dobrym rozwiązaniem.

Klimatyzacja kasetonowa

W przeważającej większości klimatyzatory kasetonowe są urządzeniami typu split – oznacza to, że ich konstrukcja zakłada istnienie dwóch jednostek: zewnętrznej (skraplającej) oraz wewnętrznej (w formie parownika). Na rynku dostępne są także klimatyzatory pozwalające na przepływ powietrza prosto do pomieszczenia, które sąsiaduje z pomieszczeniem klimatyzowanym.

Klimatyzacja kasetonowa zarówno chłodzi, jak i ogrzewa powietrze w pomieszczeniach. Po wyposażeniu urządzeń w specjalne filtry, są one w stanie także oczyszczać powietrze we wnętrzach. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle wydajne, a przy tym energooszczędne. Można je bez problemu wyposażyć w nawiew jedno-, dwu-, a także czterokierunkowy. Warto zauważyć, że ostatni rodzaj umożliwia najbardziej równomierne rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu.

Charakterystyczną cechą klimatyzacji kasetonowej jest metoda jej montażu. Jednostka znajdująca się wewnątrz pomieszczenia instalowana jest w suficie podwieszanym, a jej forma oraz wymiary należy dostosować do rozstawu stelaża używanego w tego typu zabudowach.

 

Sprawdź również:

Klimatyzacja Wrocław

Klimatyzacja do firmy

Klimatyzacja do biura

Klimatyzacja kanałowa

Klimatyzacja Split

Klimatyzacja Multi Split

Klimatyzacja przypodłogowo podsufitowa