Systemy alarmowe bezprzewodowe - Wrocław

W naszej firmie szczycimy się tym, że jesteśmy ekspertami w dziedzinie instalacji systemów alarmowych. Mamy wieloletnie doświadczenie w instalowaniu wszystkich rodzajów systemów alarmowych i wiemy, jak robić to szybko i sprawnie. Jeśli szukasz bezprzewodowego systemu alarmowego we Wrocławiu, jesteśmy firmą, do której powinieneś zadzwonić. Przyjedziemy do Ciebie, ocenimy Twoje potrzeby i zaproponujemy najlepszy dla Ciebie system. Następnie bezbłędnie zainstalujemy system, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że Twoja nieruchomość jest bezpieczna. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację.

Szukasz systemu alarmowego bezprzewodowego Wrocławiu? Zadzwoń do nas!

 

Czy warto stosować alarmy bezprzewodowe?

Technologia systemów alarmowych rozwija się w bardzo szybkim tempie. Tradycyjne rozwiązania zostają niemal całkowicie wypierane przez nowoczesne urządzenia. Wśród obecnie dostępnych na rynku produktów zdecydowanie dominują bezprzewodowe alarmy, umożliwiające komunikację na większą odległość. Zainstalowane w danym obiekcie czujniki ruchu, wykrywacze dymu oraz czujki otwarcia drzwi i okien nie uruchamiają syreny, lecz przekazują stosowaną informację za pomocą sygnału radiowego lub sieci internetowej. Konfiguracja takiego systemu odbywa się zdalnie, najczęściej za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie lub tablecie, ewentualnie oprogramowania komputerowego. To niewątpliwie duże ułatwienie dla użytkowników, którzy natychmiast dowiedzą się o wszystkich niepożądanych zdarzeniach, nawet znajdując się w dużej odległości od obiektu. Systemy bezprzewodowe mogą również wysyłać sygnał bezpośrednio do agencji ochrony, umożliwiając ich błyskawiczną interwencję.

Wady i zalety alarmów bezprzewodowych

Mogłoby się wydawać, że tego typu technologia rozwiązuje wszystkie problemy tradycyjnych instalacji alarmowych. Należy jednak pamiętać o kilku wadach, dotyczących przede wszystkim systemów wykorzystujących do powiadamiania sygnał radiowy. Taka transmisja okazuje się podatna na zewnętrzne zakłócenia, a komunikacja staje się możliwa jedynie na ograniczoną odległość. Problemy te nie występują w przypadku łączności internetowej, jednak zawsze istnieje ryzyko awarii sieci. Pewną niedogodnością są także wyższe koszty takich systemów. Wady te wydają się jednak akceptowalne, jeśli wziąć pod uwagę liczne zalety. Alarmy bezprzewodowe charakteryzują się bezinwazyjną instalacją, niewymagającą remontu obiektu, a także bardzo prostą, intuicyjną konfiguracją oraz obsługą. Rozbudowa systemu o dodatkowe czujki jest możliwa w każdym momencie i nie przysporzy żadnych trudności. Najważniejszą zaletą jest jednak możliwość zdalnego zarządzania systemem oraz otrzymywanie w ten sam sposób powiadomień. Warto też wiedzieć, że wszystkie przesyłane dane podlegają szyfrowaniu, co gwarantuje bezpieczeństwo transmisji.