Klimatyzacja ścienna (SPLIT) - Wrocław

Potrzebujesz klimatyzacji ściennej typu split? Zadzwoń do nas!

 

GETMON od lat instaluje systemy klimatyzacji do biur i mieszkań we Wrocławiu i okolicach. Mamy wiele różnych systemów do wyboru, więc możesz znaleźć idealny dla swojej firmy. Dodatkowo, oferujemy bezpłatną konsultację, abyś mógł być pewien, że podejmiesz właściwą decyzję – czekamy na Twój telefon.

Klimatyzacja ścienna split – czym się charakteryzuje?

Urządzenia typu split to jedne z najciekawszych rozwiązań na rynku klimatyzatorów. Dzięki łatwej obsłudze, niewielkim rozmiarom oraz stosunkowo dużej wydajności doskonale nadają się do stosowania w domach i mieszkaniach, pomieszczeniach biurowych, a także w niedużych sklepach lub punktach usługowych. Swoją nazwę zawdzięczają wielofunkcyjności. Klimatyzacja ścienna typu split może pracować w trybie chłodzenia, ogrzewania, filtracji powietrza oraz osuszania i wentylacji. Pozwala na uzyskanie pożądanej temperatury w bardzo krótkim czasie, co użytkownicy z pewnością docenią zarówno podczas letnich upałów, jak i zimowego chłodu. Standardowy model ściennego klimatyzatora split składa się z dwóch jednostek, montowanych po dwóch stronach zewnętrznej ściany budynku. Jednostka wewnętrzna, tzw. parownik, charakteryzuje się bardzo cichą pracę, ponieważ najgłośniej pracujące komponenty znajdują się w jednostce zewnętrznej, czyli skraplaczu. Razem tworzą zamknięty układ chłodniczy, który nie jest szkodliwy dla otoczenia.

Klimatyzacja SPLIT – Wrocław

Klimatyzatory typu split to rodzaj systemu klimatyzacji, który staje się coraz bardziej popularny zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i komercyjnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych klimatyzatorów centralnych, klimatyzatory typu split składają się z dwóch jednostek: zewnętrznego zespołu sprężarki/skraplacza i wewnętrznego zespołu parownika. Obie jednostki są połączone zestawem rur, a czynnik chłodniczy krąży między nimi. Taka konstrukcja ma kilka zalet w porównaniu z klimatyzatorami centralnymi. Po pierwsze, klimatyzatory typu split są znacznie cichsze niż ich centralne odpowiedniki, dzięki czemu idealnie nadają się do zastosowań w miejscach, w których poziom hałasu musi być utrzymywany na minimalnym poziomie. Ponadto klimatyzatory typu split są bardziej energooszczędne niż klimatyzatory centralne, co może przyczynić się do obniżenia rachunków za media. Biorąc pod uwagę ich liczne zalety, nic dziwnego, że cieszą się takim zainteresowaniem.

Potrzebujesz klimatyzacji SPLIT – na terenie Wrocławia i okolic? Zadzwoń do nas!

 

Sprawdź również:

Klimatyzacja Wrocław

Klimatyzacja do firmy

Klimatyzacja do biura

Klimatyzacja kanałowa

Klimatyzacja Split

Klimatyzacja przypodłogowo podsufitowa