Instalacje zbiorcze - Wrocław

Montaż zbiorczych instalacji przeznaczonych do odbioru satelitarnej telewizji to najbardziej efektywna oraz ekonomiczna metoda. Szczególnie w dużych, gęsto zaludnionych miastach trudno o lepszy sposób, aby zapewnić sobie odbiór programów, które nadaje się drogą satelitarną.

Prawidłowe wykonanie instalacji zbiorczej zapewnia zdecydowanie lepszy odbiór niż anteny indywidualne.

Potrzebujesz instalacji zbiorczej? Zadzwoń do nas!

Co zyskujemy decydując się na instalacje zbiorcze?

Na początku warto wspomnieć o poprawieniu estetyki budynku. Usunięcie licznych anten satelitarnych z elewacji oraz dachu, zastępując je jednym systemem, znacząco polepszy wygląd bloków, kamienic oraz innych domów wielorodzinnych, jednocześnie zwiększając wartość znajdujących się tam mieszkań. Podstawowe zadanie anten zbiorczych to oczywiście zapewnienie odbioru telewizji satelitarnej. Z takim systemem zyskuje się dostęp do darmowej telewizji DVB-T, oferującej już ponad trzydzieści polskojęzycznych kanałów, ale również możliwość odbioru płatnych kanałów. Co więcej, współczesne instalacje zbiorcze wyposażone są w tzw. multiswitch, czyli posiadają gniazda do podłączania różnych urządzeń. W ten sposób, dzięki jednej antenie odbiera się zarówno telewizję satelitarną, jak i naziemną, a nawet internet radiowy. Anteny zbiorcze są ponadto dużo większe od indywidualnych i często dodatkowo wyposażone w urządzenia do wzmacniania sygnału, dzięki czemu znacząco poprawia się jakość transmisji, na którą nie mają wpływu żadne czynniki atmosferyczne.

Jak zamontować instalacje zbiorcze?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, właściciele nowych budynków mieszkalnych są zobligowani do zapewnienia dostępu do telewizji satelitarnej. Montowanie na dachu anteny zbiorczej oraz instalacji prowadzącej do każdego mieszkania to już standard stosowany przez deweloperów na nowoczesnych osiedlach. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla mieszkańców, którzy nie muszą sami martwić się o zakup talerzy i anten. Inaczej wygląda to w przypadku starszego budownictwa, gdzie lokatorzy na własną rękę lub wspólnie z sąsiadami muszą zadbać o dostęp do mediów. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która przygotuje odpowiedni system, a następnie zamontuje go na dachu budynku i doprowadzi do konkretnych mieszkań.

Jeśli interesują Państwa instalacje zbiorcze Wrocław to miasto, gdzie działa firma Getmon. Specjalizujemy się tego typu realizacjach, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafimy tworzyć niezawodne systemy, spełniające oczekiwania naszych Klientów.